Ortézy končatín

Ortézy končatín nebandážneho typu majú liečebný, profylaktický aj rehabilitačný efekt. Indikujú sa pri zlomeninách kostí, vykĺbení, vyvrtnutí, natiahnutí a poškodení väzov či kĺbov. Poúrazové ortézy sú určené na odľahčenie, fixáciu, niekedy aj ako náhrada za sadru, ale aj na korekciu poškodenej časti tela. Vyrábajú sa z rôznych materiálov podľa predpokladanej dĺžky používania a záťaže súvisiacej so životným štýlom pacienta. Pri potrebe rýchlej, krátkodobej aplikácie sa používajú ortézy z termoplastu (NTT). Takéto ortézy môžu byť neskôr nahradené pevnejšími polyetylénovými alebo, v prípade veľmi aktívnych ľudí či športovcov, laminátovými ortézami. Podľa potreby zhotovujeme ortézy s nastaviteľným rozsahom pohybu kĺbov lakťa či kolena. Prirodzenému pohybu kolenného kĺbu najlepšie zodpovedajú ortézy s dvoj- alebo viacosovým kolenným kĺbom.

Z estetických dôvodov je dôležitý aj výber farebných prevedení.  Zvlášť u detí môže pestrý vzor a vzhľad pomôcky prispieť k motivácii a ochote dodržiavať pokyny lekára. Na pracoviskách NEOPROTU majú naši klienti k dispozícii široký výber vzorov tak pre polyetylénové ako aj laminátové ortézy.

Všetky typy ortéz vyhotovujeme na mieru. Pri odoberaní mier, navrhovaní pomôcky a jej výrobe používame technológiu CAD/CAM.

Pozrite si krátke video o zhotovení ortéz dolných končatín na našich pracoviskách: http://youtu.be/HMG3Ya8YZ4U. (Nájdete ho aj nižšie, v časti Na stiahnutie.)

Viac informácií nájdete pri jednotlivých pomôckach:

Na stiahnutie:
Ortézy dolných končatín marec13.pdf  [343.1 kB] application/pdf
Individualne zhotovenie ortez.mp4  [6.45 MB] video/mp4