Vložky

Individuálne zhotovené ortopedické vložky pomáhajú dosiahnuť pri nosení obuvi väčšie pohodlie, odľahčenie či podoprenie nohy, ale tiež korektúru deformity chodidla. Slúžia napr. na korekciu poklesnutých klenieb nohy, chybného osového postavenia dolných končatín a pod. Vložky zhotovujeme vždy poskladaním jednotlivých komponentov, z ktorých každý jeden je zvlášť vybraný s ohľadom na diagnózu pacienta. Ortopedické vložky tiež rešpektujú rôzne typy obuvi a pohybu, vrátane špeciálnych športových vložiek či vložiek do dámskych lodičiek.

Špeciálnu skupinu tvoria vložky do obuvi pre diabetikov, ktorých nohy sú zvlášť náchylné na poškodenie.

Podmienkou dosiahnutia správnej funkcie vložky je jej umiestnenie vo vhodnej obuvi. Musí byť dostatočne priestranná čo do hĺbky, tak aj do šírky, musí byť uzatvorená, podrážka musí byť dostatočne flexibilná, podpätok nie príliš vysoký.

Skladacia ortopedická vložka:

  • je to celá ortopedická vložka, neposúva sa v obuvi
  • technik vyskladá vložku z rôznych komponentov, teda je schopný vložkou korigovať rôzne postihnutia nohy
  • ako krycia stielka sa môže sa použiť rôzny materiál, podľa potreby: diabetická úprava, nárazy tlmiaca úprava, kožená úprava a pod.


Trojšťvrťová ortopedická vložka:

  • vložka zasahuje po hlavičky 1. a 5. metetarsu
  • neodoberá priestor pod prstami

     

Korýtkové ortopedické vložky:

  • výhodné hlavne u detí z dôvodu trojdimenziálnej opory päty – hlavne pri detskej ortopedickej vložke je dôležité pevné vedenie päty
  • možnosť precíznej korekcie na sadrovom odliatku

Na pracoviskách NEOPROTU vyhotovujeme všetky typy ortopedických vložiek na mieru. Na odobratie mier používame digitálnu vizioskopiu - bezkontaktný spôsob zamerania bez akýkoľvek nepríjemných pocitov u pacienta.

Ďalšie informácie nájdete pri jednotlivých typoch ortopedických vložiek:

Pozrite si na Youtube aj krátke video o individuálnom zhotovení ortopedických vložiek v NEOPROTE: https://youtu.be/cNFCOoQ74CM

Na stiahnutie: