Pomôcky pre samoplatcov

advertisement

Ortopedická ambulancia

advertisement

Detská ortopedická ambulancia Kramáre

advertisement

Ortézy končatín

Ortézy končatín nebandážneho typu majú liečebný, profylaktický aj rehabilitačný efekt. Indikujú sa pri zlomeninách kostí, vykĺbení, vyvrtnutí, natiahnutí a poškodení väzov či kĺbov. Poúrazové ortézy sú určené na odľahčenie, fixáciu, niekedy aj ako náhrada za sadru, ale aj na korekciu poškodenej časti tela. Vyrábajú sa z rôznych materiálov podľa predpokladanej dĺžky používania a záťaže súvisiacej so životným štýlom pacienta. Pri potrebe rýchlej, krátkodobej aplikácie sa používajú ortézy z termoplastu (NTT). Takéto ortézy môžu byť neskôr nahradené pevnejšími polyetylénovými alebo, v prípade veľmi aktívnych ľudí či športovcov, laminátovými ortézami. Podľa potreby zhotovujeme ortézy s nastaviteľným rozsahom pohybu kĺbov lakťa či kolena. Prirodzenému pohybu kolenného kĺbu najlepšie zodpovedajú ortézy s dvoj- alebo viacosovým kolenným kĺbom.

Z estetických dôvodov je dôležitý aj výber farebných prevedení.  Zvlášť u detí môže pestrý vzor a vzhľad pomôcky prispieť k motivácii a ochote dodržiavať pokyny lekára. Na pracoviskách NEOPROTU majú naši klienti k dispozícii široký výber vzorov tak pre polyetylénové ako aj laminátové ortézy.

Všetky typy ortéz vyhotovujeme na mieru. Pri odoberaní mier, navrhovaní pomôcky a jej výrobe používame technológiu CAD/CAM.

Pozrite si krátke video o zhotovení ortéz dolných končatín na našich pracoviskách: