Športové vložky

Individuálne zhotovené, anatomicky tvarované vložky zodpovedajú individuálnej morfológii nohy športovca, zabezpečujú optimálne tlakové rozloženie chodidla na podložke, podopierajú klenbu nohy a podstatne znižujú riziko úrazu v oblasti nohy, členka aj kolena. Sú vyrobené z materiálov, ktoré eliminujú prenos nárazov na plosku nohy a tým na celý pohybový aparát. Nezahrievajú chodidlá, odvádzajú vlhkosť, vyvolávajú pocit komfortu. Vložky do prírody a na turistiku znižujú riziko tvorby otlakov, golfové podporujú stabilitu tela pri odpale, bežecké odľahčujú nohy a bránia nežiadúcemu pohybu nohy v topánke, cyklistické tlmia vibrácie z pedálov a pod.

Na pracoviskách NEOPROTU vyhotovujeme všetky typy ortopedických vložiek na mieru. Na odobratie mier používame digitálnu vizioskopiu, resp. digitálny skener – bezkontaktný spôsob zamerania bez akýkoľvek nepríjemných pocitov u pacienta.

Športové vložky na priamu platbu nie sú hradené zdravotnou poisťovňou a na ich zhotovenie nepotrebujete poukaz od lekára.

Ortopedické športové vložky pre Váš obľúbený šport si môžete vybrať TU. Pri jednotlivých vložkách nájdete aj on-line formulár na rezerváciu termínu na odobratie mier.