Detská ortopedická ambulancia Kramáre

advertisement

Ortopedická ambulancia pre športovcov, dorast a dospelých, Záhradnícka 42

advertisement

Vabene

Vážení klienti, milí priatelia, pracovisko VABENE je až do konca marca 2020 (s možnosťou predĺženia) zatvorené! Ďakujeme za Vašu trpezlivosť a pochopenie.

Máte skoliózu, zlé držanie tela, hrbíte sa alebo už dokonca trpíte bolesťami chrbta, hlavy či kĺbov? Myslíte si, že vo vašom veku sa to nedá napraviť? Navštívte pracovisko Vabene!

Metóda Vabene je je založená na jednoduchom princípe, vychádzajúcom zo skutočnosti, že príčinou bolestí chrbta, hlavy, napätosti svalov či problémov s kĺbmi býva nesprávne držanie tela. Držanie tela sa dá ovplyvňovať stimulovaním nervových ukončení na chodidlách človeka, a teda presne cieleným tlakom aj napraviť. Keď napravíme rotáciu tela, odstránime aj bolesti – pomocou špeciálnych senzomotorických vložiek do obuvi a vhodného cvičebného programu.

Ako to funguje

Na základe meraní vám navrhneme systém senzomotorických prvkov na chodidlá, ktoré cieleným pôsobením na receptory ovplyvnia informácie odvádzané do centrálneho nervového systému. Centrálny nervový systém potom aktivuje tie svalové skupiny, ktoré sú v dôsledku svalovej nerovnováhy skrátené alebo neaktívne, aby sa zapájali do fyziologického pohybu. Takýmto spôsobom je možné pomocou senzomotorických prvkov, zapracovaných do terapeutických vložiek do obuvi, vplývať na zmenu nesprávnych pohybových návykov a na odstránenie bolestí, ktoré tieto návyky vyvolávajú.

Vyšetrenie je až do konca apríla  Z A D A R M O.

Pôvodný termín ukončenia akcie, 31. marec 2020, sme vzhľadom na dočasné zatvorenie pracoviska Vabene a celkovú situáciu v súvislosti s koronavírusom COVID – 19, predĺžili až do konca apríla 2020.

Nech sa páči, vstúpte a zistite viac!