Športové vložky na priamu platbu

Individuálne zhotovené ortopedické športové vložky sú vložky určené do športových topánok, ktoré majú úpravu zodpovedajúcu potrebám používateľa pri konkrétnej športovej aktivite: bežecké vložky, vložky na turistiku, hokej, korčuľovanie, lyžovanie, futbalové vložky, tenisové, golfové, cyklistické atď.

Tieto anatomicky tvarované vložky dodajú vašej športovej obuvi vlastnosti zdravotnej obuvi vyrobenej na mieru. Ani tá najkvalitnejšia športová obuv kúpená v obchode sa nedokáže úplne prispôsobiť tvaru vašich chodidiel tak ako športové ortopedické vložky, ktoré vám zhotovíme na základe presného 3D digitálneho otlačku vašich nôh. Pri dokonalej zhode tvaru chodidla s tvarom vložky nedochádza k odreninám ani otlakom, obuv netlačí, zmenšujem sa pocit únavy pri športovom výkone.

Športové ortopedické vložky zhotovené na mieru sú v skutočnosti ortopedickými pomôckami. Nielenže zodpovedajú individuálnej morfológii nohy športovca, ale aj zabezpečujú optimálne tlakové rozloženie chodidla na podložke, podopierajú klenbu nohy a podstatne znižujú riziko úrazu v oblasti nohy, členka aj kolena. Sú poskladané z rôznych komponentov, resp. materiálov, ktoré eliminujú prenos nárazov na plosku nohy a tým na celý pohybový aparát. Nezahrievajú chodidlá, odvádzajú vlhkosť, vyvolávajú pocit komfortu. Vložky do prírody a na turistiku znižujú riziko tvorby otlakov, golfové podporujú stabilitu tela pri odpale, bežecké odľahčujú nohy a bránia nežiadúcemu pohybu nohy v topánke, cyklistické tlmia vibrácie z pedálov a pod.

Výhody športových ortopedických vložiek na mieru:

  • anatomicky tvarované
  • zabezpečujú optimálne tlakové rozloženie chodidla na podložke
  • podopierajú klenbu nohy a bránia nežiadúcemu pohybu nohy v topánke
  • znižujú riziko úrazu v oblasti nohy, členka aj kolena
  • podporujú stabilitu tela
  • eliminujú prenos nárazov na plosku nohy a tým na celý pohybový aparát, tlmia vibrácie
  • odvádzajú vlhkosť
  • znižujú riziko tvorby otlakov

 

Na pracoviskách NEOPROTU vyhotovujeme všetky typy ortopedických vložiek na mieru. Na odobratie mier používame digitálnu vizioskopiu, resp. digitálny skener – bezkontaktný spôsob zamerania bez akýkoľvek nepríjemných pocitov u pacienta.

Športové vložky na priamu platbu nie sú hradené zdravotnou poisťovňou a na ich zhotovenie nepotrebujete poukaz od lekára.